Připojte se k nám na Discord! discord.gg/Ye8Gr6c

Červen 2013

Nová povídka

30. června 2013 v 22:13 | Faelivan
Představuji vám novou povídku, kterou pro Beyblade svět napsal Fireblader. Celá povídka je napsaná komplet Firem a já ji sem jen budu místo něj zvěřejňovat. Vzhledem k počtu už napsaných kapitol jsem se s ním domluvil, že budu každý týden v náhodný den zveřejňovat 1 kapitolu.
Co mé staré povídky se týče, k té už nikdy žádné pokračování nejspíš nebude. Jednak nemám čas a za druhé mě to nebaví.
Přeju příjemné čtení a dobrou zábavu.


Kapitola 1.

Pravý bladerPatrik se probudil v 6 ráno. Nebylo nic neobvyklého na tom, že se probudil tak brzy, ale neobvyklé bylo že jakmile otevřel oči tak vstal. Spěšně se převlékl a šel se dolů nasnídat.

Patrik bydlel se svými rodiči v horách v dvoupatrovém domku. Do školy docházel do malé vesnice deset kilometrů od domku. Měl jen dva kamarády, kteří bydleli ve vesnici.

Ještě ani nedosnídal, když přišel domů jeho děda. Byl zvyklý chodit brzy ráno na procházky, takže i když mu bylo 81 let, pořád byl v kondici dvacetiletého mladíka.

Patrik dědečka pozdravil.Děda mu naoplátku s úsměvem poblahopřál:

"Všechno nejlepší k dvanáctým narozeninám! Něco bych ti chtěl dát. Pojď za mnou."

Patrik poslušně šel za dědečkem. Děda šel kupodivu na půdu. Co budeme dělat na půdě? myslel si Patrik.

Děda otevřel dveře a vešli do temné a chladné místnosti. Půdu Patrik nikdy rád neměl. Bylo tam sice moc netopýrů které v létě chytal, ale na podzim sem nikdy nechodil. Bylo tu vlhko a prachem se začínal dusit.

Děda šel půdou dál, za všechny nepoužitelné a zastaralé věci až ke stolku na kterém byla podivná krabice. Byla černá, kožená, a podle vrstvy prachu tam ležela nejmíň od Adamových let.

Dědeček přistoupil ke krabici a smetl z ní prach. Poté ji otevřel. Zámek krabice byl stejný jako měly kufry, ale přes léta zrezivěl a tak dědovi chvíli trvalo než krabici odemknul. Co bylo v krabici, to Patrika překvapilo natolik, že málem upadl.

Byl to bey. Bey který nikdy předtím neviděl. Jeho energy ring měl tvar tří rohů které byly lehce natočeny doprava. Byl tyrkysově zelený a umělecky tvarovaný. Jeho fusion wheel měl tři výčnělky které musely při rotaci rozdávat velmi tvrdé rány. Měl kovovou barvu a leskl se.

Nejvíc ho však fascinoval face bolt. Byl na něm zlatou barvou vyobrazený jednorožec a Patrik si neuměl představit něco krásnějšího.

Přestože na půdě musel ležet dlouhá léta, vypadal zcela nově.

Dědeček vytáhl bey z krabice a podal ho Patrikovi. Počkal, až si ho Patrik pořádně prohlédne a pak řekl: "Toto je Ray Striker D125 CS. Je předáván již po devět generací vyvoleným bladerům naší rodiny. Každý, kdo dospěje 12 let a je z naší rodiny má právo udělat zkoušku pravého bladera. Tento bey se nepodařilo získat tvému otci, ale věřím že tobě se to povede. Zkoušku uděláme po snídani, všiml jsem si že jsem tě vyrušil ze tvé oblíbené denní chvíle.

Když scházeli, Patrikovi v hlavě hučely myšlenky tak hlasitě, že málem neslyšel kokrhání kohouta na zahradě. Všichni jeho kamarádi už měli své beye, ale měli nové, obyčejné beye z obchodu. Nikdy neměl žádné kapesné a pomyšlení na barevný, krásný kotouč bylo jeho největším snem. Stačí jen po snídani složit zkoušku. Zkoušku pravého bladera.

Bladeři využívající temnou energii

26. června 2013 v 20:27 | Faelivan
Metal Fusion
Ryuga (Lighting L-Drago) - myslím že k tomuto případu nelze nic dodat.
Doji (Dark Wolf) - i když Doji nikdy neřekl že využívá temnou energii a neměl ani Temný útok, stále si myslím že ji využíval. V boji Doji vs Phoenix je to dost očividné.
Reiji - stejně jako Ryuga, měl Temný útok, což je podle mě dostačující důvod.
Gingka - Gingka nikdy technicky vzato temnou sílu nevyužíval, ale chtěl jsem ho sem napsat kvůli jeho prvnímu boji s Ryugou, když se nechal ovládnout nenávistí. Podle mě to bylo dost podobně jako temná energie.

Metal Masters
Tsubasa - Po té co Tsubasa prohrál s Ryugou se v něm probudila jeho temná stránka a duch Eagla se začal velice podobat Lightning L-Dragovi. I Ryuga řekl že ji sice využívá, ale je to jenom zlomek toho co měl L-Drago.
Julian - o Julianovi sice nebylo zmíněno že by využíval temnou sílu, ale barva a povaha síly jeho beye tomu nasvědčuje.

Metal Fury
Rago - nemám žádný komentář
Ryuga - využíval ji jenom malou chvíli a to když se snažil ukradnout sílu Proto Nemesis, v anime bylo jasně vidět jak L-Drago září temnotou.
Pluto - taky o něm nebylo zmíněno že by využíval temnou energii, ale byl schopen pomocí svého beye proklít Dynamise a donutit ho sloužit Bohu Destrukce. Což mi přijde temné až až.
Aguma - úplně stejný případ jako Julian, síla jeho beye působí velice temně.
Dynamis - po té co ho Pluto proklel svým Fusion Hadesem, se stal jakýmsi dalším Tsubasou, až na to že vzhled ducha jeho beye se nezměnil, jen trochu nabral na fialové. Celá kletba se hlavně soustředila na temnou auru okolo Dynamise.

Myslím že jsem nezapomněl nikoho, jestli myslíte že ještě někdo využíval temnou energii, napište to do komentářů.

Slavnostní prohlášení

25. června 2013 v 16:30 | Squint |  Novinky
Pámy a dámove,
Je mi ctí vám představit naše nové zázemí!A to obchod a hernu Černý Rytíř! (http://cernyrytir.cz/) Za Poříčskou branou 21,186 00 Praha 8(adresa)
Zatím nemáme připravený žádný turnaj,ale ten se chystá ke konci července(Zájemci pište do komentů nebo mě na skype)Máme povolené volné hraní v exterioru,to je terasa před obchodem,a v zimních měsících máme zadní prostory(Je to blízko WC a to je veliké + :D ) Musíme si přinést vlastní arény pokud chceme hrát to je základ.
Bohužel pro hráče z Moravy a Slezska mám špatnou zprávu,s obchodem v Brně já komunikovat nemůžu,to at' si zajistí Faelivan.
Takže kdy dáme 1. volné hraní?Na začátku léta?Kdo přijde?

Soutěž - 3. kolo

21. června 2013 v 21:04 | Faelivan
Earth 135WD vs Burn 90W2D ----) Burn 90W2D (phantom anubis) 0:3
Rock 145MB vs Diablo X:D ----) Diablo X:D (počítačová simulace) 1:2

Phantom Anubis se tedy stává výhercem soutěže a jelikož v mém Arrangement systému se vyskyla chyba, tak ho nemůžu nechat bojovat s Diablo Nemesisem. Teď ale upřímně tento víkend nebudu mít čas a po něm by se mi ta bitva už dělat nechtěla.
Takže Anubisi, napiš do komentářů o čem bys chtěl příští článek a já ho příští týden vydám.

PS : Diablo Nemesis byl muj fyzický bey, ale jelikož to nebyl soutěžící tak jsem ho pojmenoval "počítačová simulace" a ano, vím že Arrangement systém nesloužil k simulaci bitev -_-

Soutěž - 2. kolo

20. června 2013 v 21:18 | Faelivan
Flame 130BS vs Earth 135WD ----) Earth 135WD (Kočka blader) 0:3

Burn 90W2D vs Beat TH170WD ----) Burn 90W2D (phantom anubis) 2:1

Rock 145MB vs Twisted 230LF ----) Rock 145MB (Faelivan) 3:0

Vzhledem k tomu, že v příštím kole budou bojovat 3 protivníci, jeden bude na postup bojovat s Diablo Nemesisem X:D
Volte v anketě, kdo s ním bude bojovat.

Soutěž - 1. kolo

18. června 2013 v 15:46 | Faelivan
Hrálo se vždy na 3 kola.
Flame 130BS vs Burn 230WD ----) Flame 130BS (Pegasus) 3:0
Diablo 90WD vs Rock 145MB ----) Rock 145MB (Faelivan) 3:0
Twisted 230LF vs Diablo 230XF ----) Twisted 230LF (monsuno svět) 2:1
Earth 135WD vs Guardian LW105 ----) Earth 135WD (Kočka blader) 1:0

Další kolo zveřejním zítra, do té doby máte ještě, ti co se nezapojili, šanci vymyslet svá komba. Ve finále už to možné nebude.

Mini soutěž (fakt mini) menší než nálepky na Spiral Lyru

16. června 2013 v 22:16 | Faelivan
Rozhodl jsem se udělat takovou malou soutěž, aby řeč nestála. Pravidla jsou jednoduchá, dostanete na výběr součástky (některé jsou napsané v mé prodeji) a ty co nejsou v prodeji, ty sem dopíšu. A co s nima? Vymýslíte z nich nějaká komba, já si je doma sestavím a udělám mezi nima souboje, aby se ukázalo kdo je nejsilnější. Vítez (tedy ten kdo vymyslel nejsilnější kombo) si může vymyslet jakékoliv téma článku a dokud je to něco s Beybladem, tak ho napíšu a zveřejním. Není to nic moc ale jak jsem řekl...jen málá soutěž.
Takže fajn, většina možných součástek je v mé prodeji a tady jsou ty, co tam nejsou :
Fusion wheely - Twisted, Diablo, Beat, Wing, Meteo, Guardian, Duo a Bakushin
Spin tracky - 90, TH170, LW105, 230
Špičky - X:D, WD, WF, LF
Nepleťte si to...tyhle vám na 100% neprodám :D

Jak jste začínali s BB?

5. června 2013 v 19:22 | Faelivan
K tomuhle článku mě dohnal Fang...
Jak jste začínali s BB? Koho jste měli jako mentora? Jaký byl váš první bey? Tenhle článek slouží jako debata o tomhle.
Kostrbatější článek jsem v životě nenapsal, měl bych přestat okusovat Meteo L-Draga :D

Turnaj...další pokus

2. června 2013 v 17:59 | Faelivan
Turnaj v Ostravě je zatím v nedohlednu, takže se náš spolublader Jude rozhodl uspořádat turnaj u něho v Jihlavě. Datum se zatím neví, ale chtěl jsem o tom napsat abych vám zvedl náladu a aby ste si to stihli domluvit s rodiči :D Co se ale ví je, že by bylo dobré kdyby ste si vzali vlastní arénu, aby jste se nenudili po turnaji.
Odpovězte prosím na anketu, aby Jude věděl, kolik lidí by asi tak přišlo.
Beyblade-svět, 2011 - 2014
Založeno: 29.12.2011
Zakladatel: JackN
Administrátoři: JackN (odchod), Squint (odchod), EdP (odchod), Faelivan, Fangovich, Jude
Design: Fangovich